Ford Escape 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Ford Escape 2021 przybędzie z napojami w całym cyklu. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się tabliczek znamionowych Blue Oval z jakiegoś powodu. Escape czwartej generacji. Ma trzy opcje układu napędowego, a teraz dostępny jest również wariant hybrydowy. Niezależnie od tego, odpowiednio wyposażona ucieczka oferuje pierwszorzędne tempo holowania. Wnętrze jest bardzo eleganckie i wygodne.

Co najważniejsze, Escape to niedrogi crossover. Ma atrakcyjny wygląd i kompaktowe wymiary. Escape ucieknie w Mazdzie CX-5, Toyota RAV4 i Honda CR-V. Europejska wersja Escape jest również dostępna pod nazwą „Ford Kuga”.


Zewnętrzny lifting twarzy Escape 2021

Według licznych raportów Ford Escape 2021 jest gotowy na kolejne odświeżenie w połowie cyklu. Jednak ostatnio rozpoczęła się ucieczka czwartej generacji i wszystko wygląda świeżo. Kompaktowy crossover oferuje wyrazisty wygląd i nowoczesny design. Ponadto obecna platforma globalna jest stosunkowo nowa. Sporty ucieczkowe, rama ze stali o wysokiej wytrzymałości i aluminiowa konstrukcja są doskonałe. Ta zmiana miała miejsce w tym roku. Głównym powodem jest hybrydowy układ napędowy.

Z tego powodu architektura C1 zniknęła. Z drugiej strony, Escape 2021 pojawi się w tych samych wymiarach, co jego poprzednik. Kształt jest również dokładnie taki sam. Podoba nam się wygląd przedniej obejmy. Trapezowa kratka wygląda idealnie razem z reflektorami LED. Lusterka boczne są również nowe, a 18-calowe koła są dostępne w standardzie. Na razie to tylko plotka, ale Ford mógłby wprowadzić nowe kolory nadwozia.


Wnętrze, przestrzeń ładunkowa

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, Escape ma jedną z najlepszych kabin w segmencie kompaktowych crossoverów SUV. Wszystko w środku wygląda na tak wyrafinowane i nowoczesne. Ponadto górne warianty wyposażenia oferują czysty luksus. Pomimo nowej platformy znów będzie miejsce dla pięciu pasażerów. Tym razem Ford Escape 2021 oferuje najlepsze jak dotąd wnętrze. Klawisze i elementy sterujące są idealnie umieszczone. Ponadto elementy sterujące na kierownicy są proste i łatwe w użyciu.


✓ Możesz także sprawdzić:

Środkowy stos jest przestawiany razem z niwelatorem zmiany biegów. System informacyjno-rozrywkowy jest aktualny i możemy spodziewać się nowych środków bezpieczeństwa. Wszystko zostało w dużej mierze zachowane do końca wnętrza. Mimo to komfort jest świetny. Przednie fotele kubełkowe są jednym z głównych powodów. Ponadto podłokietniki są większe niż Escape poprzedniej generacji. Obszar załadunku wynosi 68,3 stóp sześciennych. Ogólnie rzecz biorąc, Escape 2021 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla kompaktowego crossovera.

Trzy opcje układu napędowego

Te same trzy opcje silnika są ponownie dostępne. Nadchodzący Ford Escape 2021 będzie oferował standardowy 1,5-litrowy czterocylindrowy EcoBoost. To urządzenie zapewnia 180 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 177 funtów / stopę. Dwucylindrowy czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 l jest opcjonalny i zapewnia 245 KM oraz skręt 275 funtów / stopę. Oba urządzenia są dostępne ze stosunkowo nową 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Trzecia opcja układu napędowego to hybryda.

Wariant wtykowy jest wyposażony w 48-woltowy układ elektryczny i generator napędu pasowego. Poprawia to ogólną wydajność. Ford obiecuje ponad 100 mpg dzięki większej baterii. Silnik elektryczny powinien dodać więcej koni, abyśmy mogli oczekiwać jeszcze lepszych osiągów. Całkowicie elektryczny zasięg jazdy zapewnia 50 mil.

Cena Ford Escape 2021 i data premiery

Cena nowego Forda Escape 2021 zaczyna się od 25 000 euro. Jest to ta sama cena, co model 2020. Wariant wyposażenia SEL kosztuje około 30 500 euro, a model tytanowy około 36 000 euro. Wersja hybrydowa plug-in kosztuje ponad 32 000 euro.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)