Ford Edge 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowy Ford Edge 2021 ma zamiar uruchomić głównych ulepszeń. Nowy model został przeprojektowany i zawiera więcej kolorów nadwozia. Dostępny będzie również wariant Edge ST. Ta wysokowydajna wersja zyska więcej mocy i będzie najszybszym SUV-em w segmencie SUV bez klasy premium.

Kolejną wielką innowacją jest napęd hybrydowy. Producent Blue Oval zapewni również dodatkowe zabezpieczenia. Plotki o nowym poziomie wykończenia wciąż istnieją. Jednak nie sądzimy, że tak się stanie.


Przeprojektowanie nadwozia

Nadchodzący Ford Edge 2021 ulegnie poważnym zmianom wizualnym. Z drugiej strony ten SUV zachowuje swój kształt i wymiary. Możemy również oczekiwać nowych funkcji zewnętrznych. Przedni grill pozostaje nienaruszony, ale wprowadzono niewielkie zmiany. Reflektory LED są zupełnie nowe, a maska ​​zyska więcej mięśni.

Tylne światła są zmodernizowane, a zderzaki wyglądają bardziej agresywnie. Styl zostanie zaktualizowany, a Ford zaoferuje nowe opcjonalne koła. Edge zyskuje więcej listew chromowanych i więcej specjalnego wyposażenia.


Opcje kolorów

W roku 2021 ten SUV będzie oferował osiem kolorów nadwozia. Ford Edge 2021 jest dostępny w kolorach: czarny agat i rubinowy. Te dwie opcje mogą być najpopularniejszymi opcjami wśród klientów. Burgundowy aksamit i bałtycka zieleń są również dostępne.

✓ Możesz także sprawdzić:

Lista jest kontynuowana w kolorze Stone Grey, Blue Metallic i Ingot Silver. Wreszcie, Edge 2021 ma biały platynowy kolor zewnętrzny.


Wnętrze

Zupełnie nowy Ford Edge 2021 otrzyma również wiele przekąsek od wewnątrz. Ten SUV otrzymuje więcej materiałów wysokiej jakości, a komfort jest lepszy. Wiedząc, że Blue Oval wprowadza nową tapicerkę i dodatkowe miękkie w dotyku materiały. Model Edge to idealny samochód rodzinny z różnych powodów.

Wnętrze jest przestronne, a przestrzeń ładunkowa jest duża. Jednak wnętrze jest w dużej mierze zachowane. W rzeczywistości wnętrze nie zmienia się tak bardzo, jak na zewnątrz. Ford dostarczy więcej systemów wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa. Jednak wszystkie nowe systemy są opcjonalne.

Szczegóły silnika

Blue Oval nie oferuje żadnych zmian pod maską. Ten sam 2,0-litrowy silnik EcoBoost jest ponownie dostępny. Ta czterocylindrowa jednostka może wytwarzać do 250 KM i moment obrotowy 275 funtów / stopę. To stosunkowo świeży silnik, który zastępuje starzejący się 3,5-litrowy silnik V6.

8-biegowa automatyczna skrzynia biegów jest częścią standardowego wyposażenia. Ponadto hybrydowy układ napędowy pojawi się w 2021 r. Dzięki temu Edge zyska nieco więcej mocy, a jego wydajność paliwowa będzie niesamowita.

Ford Edge 2021 ST

Sprzęt sportowy nie jest już dostępny. Z tego powodu Blue Oval zwróci słynną wersję ST. Zupełnie nowy Ford Edge 2021 ST będzie wyglądał wyjątkowo sportowo i atrakcyjnie. Wariant o wysokich osiągach oferuje niższe zachowanie podczas jazdy, bardziej sportową postawę i imponującą aerodynamikę.

Podwozie jest nowe i dostępny jest silnik turbo o pojemności 2,7 litra. Ta moc wytwarza 335 KM i moment obrotowy 380 funtów / stopę. Te liczby sprawiają, że Edge ST jest najszybszym SUV-em w segmencie pojazdów innych niż premium.

Cena Ford Edge 2021 i data premiery

Cena nowego Forda Edge 2021 zaczyna się od 32 000 euro. Jest to niewielki skok ceny w porównaniu do obecnego modelu. Nowy Edge ST kosztuje od 40 000 do 45 000 euro. Najnowszy SUV firmy Blue Oval zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2020 r.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)