Ford Bronco 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Po dwudziestu latach Ford wreszcie zwróci swój legendarny model Bronco. Model ten zostanie wydany w nadchodzących miesiącach i będzie stanowić wyzwanie dla Jeepa Wranglera. Ford Bronco 2021 jest już w budowie, a niedawno został złapany testuje na drodze publicznej. Blue Oval planuje dodatkowe ulepszenia i innowacje. Bronco opiera się na pickupie Ford Ranger i będzie SUV-em karoserii.

Oczywiście nacisk kładziony jest na możliwości terenowe, podobnie jak SUV Wrangler. W roku 2021 Ford wprowadzi pewne zmiany wizualne, więcej opcjonalnych funkcji i być może wersję „baby bronco”. Bez wątpienia nowy Bronco będzie bardzo ekscytujący, a Blue Oval będzie próbował ulepszyć go jeszcze w przyszłym roku.


Konstrukcja Ford Bronco 2021

Nowe Bronco zostanie wprowadzone na rynek jako SUV montowany na ramie, który dzieli platformę z pickupem Ford Ranger. Po przyjeździe Bronco połączy elementy stylistyczne z modeli Ranger i Everest. Wiele plotek wskazuje na wersję dwudrzwiową i czterodrzwiową. Na razie zignorujemy te spekulacje.

To, co wiemy na pewno, to pudełkowaty kształt i solidny wygląd Bronco. Ford Bronco 2021 przybędzie z kilku ulepszeń wizualnych. Celem jest uczynienie tego SUV-a bardziej subtelnym i czystszym. Możesz spodziewać się, że Ford wprowadzi na rynek bardziej eleganckiego SUV-a średniej wielkości w 2021 r. Na pewno nie będzie większych zmian. Jednak z pewnością nastąpi kilka drobnych aktualizacji.


Bronco dziecięce

Ford wprowadzi również dziecięcą wersję bronco. Kompaktowy i mocny SUV z możliwością jazdy w terenie. Dzięki Internetowi wariant ten został nazwany „Baby Bronco”. Oczywiście, Ford dostarczy inną nazwę, która pasuje do tego kompaktowego modelu. Liczne raporty wskazują na Ford Scout. Ford Adventurer pojawił się ostatnio jako najbardziej prawdopodobny wynik.

✓ Możesz także sprawdzić:

Ford Bronco 2021 i niemowląt Bronco będą miały wiele wspólnego. Jednak Baby Bronco będzie dzielić architekturę z Ford Escape. Oznacza to, że nadchodzący kompaktowy SUV będzie jeździł na platformie jednoczęściowej zamiast na strukturze nadwozia. Baby Bronco pożyczy również gamę silników Escape.


Układ napędowy Ford Bronco 2021

Na 2021 r. Twórca Blue Oval powinien zachować wszystko nienaruszone. Oznacza to, że Ford Bronco 2021 będzie wykorzystywał czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,3 litra, taki sam układ napędowy jak Ford Ranger. To urządzenie zapewnia 270 koni mechanicznych i moment obrotowy 310 funtów / stopę. Ponadto nowy Bronco może zostać dostarczony z opcjonalnym silnikiem V6.

Niektóre raporty sugerują nawet 3,5-litrowe podwójne turbodoładowanie, inny możliwy opcjonalny układ napędowy. 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów jest jedynym wyborem skrzyni biegów. Ta sama skrzynia biegów jest dostępna w Pickupie Forda F-150. Hybrydowy układ napędowy jest oficjalny i czekamy, aż Blue Oval poda wszystkie szczegóły.

konkurencja

Logicznie rzecz biorąc, nowy Ford Bronco 2021 będzie miał tylko jednego prawdziwego rywala, SUV Jeep Wrangler. Oba modele koncentrują się na możliwościach terenowych. Jednak zarówno Wrangler, jak i Bronco zapewnią nowoczesny i wytrzymały wygląd, a także ekskluzywne wnętrza i doskonałą wydajność. Na rynku istnieje jednak wiele pojazdów terenowych. Jednak niektórzy producenci są gotowi dołączyć do wyścigu.

Z tego powodu Toyota znacznie ulepszy swój model 4Runner. Lexus oferuje swój model GX, a Land Rover Discovery jest również świetną opcją. Mimo to wszystkie te modele są dwa kroki za Wranglerem. Nadal nie wiemy, jak Bronco zajmie pozycję w tym segmencie. Z drugiej strony eksperci SUV są przekonani, że nowy Bronco wywoła sensację.

Cena i data wydania

Zupełnie nowy Ford Bronco 2021 kosztuje tyle samo, co jego poprzednik. Niewielka liczba aktualizacji utrzymuje nienaruszoną cenę. Oznacza to, że nadchodzące Bronco, zgodnie z Jeepem Wranglerem, będzie kosztować około 36 000 euro.

Nadal czekamy na więcej informacji na temat wersji Baby Bronco, która będzie nosić tego samego Ford Scout lub Ford Adventurer. Bronco 2021 będzie dostępny jeszcze w przyszłym roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)