Fiat Tipo 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Zbliżający się nowy Fiat Tipo 2021 pojawi się w drugiej połowie 2020 roku jako część obecnej generacji. Przypomnimy jej, że istnieje na rynku od 4 lat i nie będzie nowej generacji przez kolejne 4 lata. Firma dokonała jednak znacznej inwestycji w wysokości 200 milionów euro w swój zakład w Turcji.

Przeprojektowanie obejmie wygląd zewnętrzny, zmiany we wnętrzu, ale także nowe silniki z opcjami hybrydowymi. Pojazd jest konkurencyjny w segmencie C, ale celem jest przyciągnięcie niektórych nabywców segmentu B po atrakcyjnej cenie.

Fiat Tipo 2021 na zewnątrz i wewnątrz

Jak powiedzieliśmy, jesteśmy gdzieś pośrodku obecnego pokolenia. Zmiany zewnętrzne mają postać nowego zderzaka i reflektorów LED. W kabinie powinien pojawić się nowy i większy 10,25-calowy wyświetlacz multimedialny. Nowe technologie raczej nie będą kosztować dużo, ponieważ mogą nie podnieść ceny, ale pojawią się nowe funkcje bezpieczeństwa.Silnik Fiata Tipo 2021

Włoscy inżynierowie ogłaszają, że celem na następną dekadę jest elektryfikacja ich modeli. Zmieniony Fiat Tipo może być jednym z pierwszych, który otrzyma hybrydowy układ napędowy. Mówimy o silnikach Firefly z akumulatorami 12 V i 48 V. Obok niego musi pozostać aktualny turbodoładowany silnik wysokoprężny MJT o pojemności 1,6 litra i 120 koniach. Nieoficjalnie można dodać nowy silnik wysokoprężny, nieco słabszy silnik MJT o pojemności 1,3 litra.

✓ Możesz także sprawdzić:


Nowością są turbodoładowane silniki Firefly o pojemności 1,0 l na 100 i 120 koni. Najlepsza opcja to 1,3 l dla sprzętu sportowego na 150 koni.

Data wydania i cena Fiata Tipo 2021

Data premiery to jesień 2020. Sprzedaż od grudnia tego samego roku. Cena pozostaje przystępna. Nie powinno być wielkiego skoku, ponieważ Tipo pozostaje jedynym włoskim przedstawicielem w segmencie C. Nie liczymy tutaj rynku crossoverów. Alfa Romeo ogłosiła także „przerwę produkcyjną” dla modelu Giuliette.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)