Dodge Journey 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Dodge ma wielkie plany dotyczące SUV Journey. Model średniej wielkości zostanie nieznacznie ulepszony w przyszłym roku. Jednak Dodge Journey 2021 otrzyma podobno wersję SRT, a Journey pozostanie niedrogim modelem. W każdym razie Journey to rzadki trzyrzędowy średniej wielkości SUV, którego cena zaczyna się poniżej 30 000 euro. Jak zapewne wiesz, model 2020 będzie wersją nowej generacji.

Wiedząc, że podróż do 2021 r. Nie ulegnie znaczącym zmianom. To świeży design, a wnętrze wygląda bardzo nowocześnie. Klienci mogą wybierać między standardowym napędem na tylne koła i opcjonalnym napędem na wszystkie koła. Do wyboru jest wiele silników, a nowy model ma więcej zabezpieczeń.


Projekt Dodge Journey 2021, platforma

Nowa Dodge Journey 2021 będzie nadal jeździć na platformie, na której oparty jest model Alfa Romeo Stelvio. To stosunkowo nowa platforma, więc Journey nie jest już modelem z napędem na przednie koła. Podróż odbędzie się w trzech poziomach wykończenia: SE, Crossroad i GT. Będzie także specjalna wersja o nazwie SRT. Dzięki temu możesz dostosować swój średniej wielkości SUV na różne sposoby.

✓ Możesz także sprawdzić:


Możesz wybrać pakiet wyglądu Blacktop. Ten pakiet jest wyposażony w 19-calowe koła w błyszczącej czerni i przyciemnione elementy zewnętrzne. Dostępna jest również niższa wysokość jazdy. Ogólnie stylizacja wygląda agresywnie, a niektóre części wyglądają niezwykle subtelnie. Dodge oferuje kilka opcji kolorów. Podróż oferuje kolory zewnętrzne, takie jak biały szum, Vice White, Billet, Pitch Black i Redline. Dostępne są również granit, oliwkowa zieleń, niszczycielska szarość i niebieski stłuczenie.

Funkcje i bezpieczeństwo

Nowa podróż będzie się toczyć dzięki trzywierszowemu wnętrzu. Będzie siedem osób. Nadchodząca Dodge Journey 2021 oferuje wystarczająco dużo miejsca na nogi w pierwszych dwóch rzędach. Przestrzeń nad głową jest również duża, a duzi pasażerowie nie mają problemów w średniej wielkości SUV-ie. Nowa podróż oferuje wiele standardowych urządzeń, w tym podstawowy model.


Jednak wyższe warianty wyposażenia oferują prawdziwy luksus dzięki pierwszorzędnemu standardowemu wyposażeniu. Należą do nich skórzana tapicerka, drewniane panele i większe wyświetlacze. System Uconnect jest aktualny, a 8,4-calowy ekran dotykowy jest oferowany w standardzie. Ocena bezpieczeństwa została ulepszona dzięki nowym środkom bezpieczeństwa. Z drugiej strony większość nowych systemów jest opcjonalna.

Silnik Dodge Journey 2021

Nadchodząca Dodge Journey 2021 będzie miała kilka opcji silnika. Pierwszy to czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra. Jest to standardowy silnik, który wytwarza 180 koni mechanicznych i 170 Nm momentu obrotowego. Drugi wybór silnika jest opcjonalny i jest to 3,6 litra V6.

To potężne urządzenie zapewnia 305 koni mechanicznych i moment obrotowy 280 funtów. Niektóre pogłoski sugerują nowy wybór układu napędowego. Najbardziej prawdopodobnym rezultatem jest 2,0-litrowy MultiJet. Chociaż silnik ten oferuje około 180 koni, podobnie jak silnik podstawowy, oferuje lepszą oszczędność paliwa.

Dodge Journey SRT

Dodge Journey 2021 SRT jest jednym z najbardziej oczekiwanych modeli w segmencie średniej wielkości SUV. Jest to wariant o wysokich osiągach, który wygląda sportowo i bardziej agresywnie. Wersja SRT ma większe zapory powietrzne, nowe reflektory LED i doskonałą aerodynamikę. Wewnątrz znajdziesz skórzane fotele, emblematy SRT, sportową kierownicę i kontrastowe przeszycia.

Pod maską dostępny jest 6,4-litrowy Hemi V8. Silnik ten zapewnia moc do 475 koni mechanicznych i moment obrotowy 470 funtów / stopę. Według wiarygodnych raportów Journey SRT przyspieszy od 0 do 60 mil na godzinę w 4,4 sekundy.

Cena i data wydania

Nowa podróż będzie dostępna u sprzedawców w drugiej połowie 2020 r. Mimo pewnych zmian Dodge Journey 2021 będzie kosztować nieco więcej.

Niemniej jednak Journey jest jednym z niewielu średniej wielkości trzyrzędowych SUV-ów, które zaczynają się od 25 000 euro. Nowy model kosztuje około 25 500 euro. Plotka głosi, że wersja SRT z pewnością będzie kosztować ponad 40 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)