Dodge Durango 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Po tylu latach na tej samej platformie producent Dodge wybiera nowy. Dodge Durango 2021 pojedzie z tej samej platformy wykorzystywane do Grand Cherokee przez nowe ciało-na-budowie (BOF) platformy.

Po raz ostatni ta platforma będzie używana w niektórych modelach Dodge pod koniec 2009 roku. Jednak inny model na rynku korzysta obecnie z tej samej platformy, czyli Pickup Ram 1500.

Ponadto ta platforma zainstalowana w Dodge Durango przyniesie wiele zmian w tym SUV-ie i możemy spodziewać się więcej miejsca w środku i mocniejszego wyglądu.


Platforma nadwozia Dodge Durango 2021 (BoF)

Jak już wspomniano, nowy Dodge Durango 2021 otrzymuje nową platformę BoF (Body-on-Frame). Ale czego możemy się po tym spodziewać? Nowa platforma BoF wprowadzi pewne zmiany w modelu Durango 2021. Umożliwi mu walkę z najbardziej uznanymi rywalami na rynkach Ford Expedition i Chevrolet Tahoe.

Jednak to nie wszystko, czego fani tego SUV-a nie mogą się spodziewać. Od ostatniej aktualizacji całe nadwozie tego SUV-a będzie znacznie silniejsze. Przednia owiewka zostanie zmieniona, a ten SUV zachowa swój własny urok. Możemy również spodziewać się pewnych zmian wymiarów i niektórych zmian z tyłu.


Zmiany wnętrza Dodge Durango 2021

Po tylu zmianach na zewnątrz producent nie poprzestanie na tym. Wnętrze najnowszego modelu Dodge Durango 2021 otrzyma wiele nowych elementów. Trzyrzędowy SUV z nową platformą oferuje znacznie więcej miejsca w środku i zapewnia dobrą przestrzeń ładunkową.

✓ Możesz także sprawdzić:


Wysokie materiały są wbudowane w ten luksusowy SUV z pewnymi zmianami w kabinie. Technologia w środku zostanie zaktualizowana, a Durango zwiększy jej bezpieczeństwo. Obecny model jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych SUV-ów na świecie, a nowy pojawi się wkrótce. Dalsze informacje na temat funkcji technicznych zostaną wkrótce zaktualizowane.

Plotki dotyczące układu napędowego Dodge Durango 2021

Od najnowszej aktualizacji nowy SUV Dodge Durango 2021 może być oferowany z czterema lub pięcioma silnikami. Zorientowany na wydajność model SRT z niektórych plotek będzie korzystał z nowego 7,0-litrowego silnika Hemi V8. Jednak drugi twierdzi, że ten model utrzyma ten sam 6,2-litrowy HEMI Supercharged Hellcat V8 z lepszą wydajnością i niższym zużyciem paliwa.

Według tego samego źródła nowy model otrzyma również łagodny hybrydowy silnik Pentastar V6 i 5.7-Hemi V8. Ten typ silnika znajduje się pod maską nowego modelu Ram 1500. Jednak nie wszystkie podane informacje zostały potwierdzone przez firmę. I musimy poczekać chwilę, aż poznamy dokładne liczby.

Data premiery i cena Dodge Durango 2021

Wydanie Dodge Durango 2021 nie jest jeszcze jasne. Jednak zgodnie z pięcioletnim planem FCA nowy model może zostać wydany w 2021 roku w tym samym czasie, co nadchodzące modele Jeep Wagoneer i Grand Wagoneer. Ze względu na nową platformę i więcej technologii, 2021 Dodge Durango może kosztować nieco więcej niż obecny model.

Cokolwiek, zgodnie z najnowszą analizą, obecny Durango sprzedaje się dobrze. Model składa się z 75 000 jednostek budowanych każdego roku. Jednak oficjalny raport FCA pokazuje, że najlepiej sprzedającym się modelem w tym roku jest Jeep Grand Cherokee z ponad 257 000 egzemplarzy sprzedanych w Ameryce Północnej.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)