Citroen C4 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Zewnętrzne i wymiary

Nowy Citroen C4 2021 jest oparta na rozszerzonej wersji CMP „wózek”, co oznacza, że jest spokrewniony z Peugeot 2008, modele Opel Corsa i Opel Mokka. Pod względem wymiarów, początkujący idealnie pasuje do europejskiej klasy C +. Podana długość wynosi 4360 mm, szerokość – 1800 mm, wysokość – 1525 mm. Odległość między osiami wynosi 2670 mm, prześwit 156 mm.


Główną cechą nadwozia Citroen C4 w 2021 roku jest kopuła dachowa w stylu cross coupe. Kolejny hatchback charakteryzuje się oryginalnym wyglądem elementów zewnętrznych, który odzwierciedla nową filozofię projektowania marki. Jasna i oryginalna przednia część ozdobiona jest sekcjami optyki głowy w kształcie litery V, które są połączone z logo firmy w środku za pomocą chromowanych pasków. Zderzak, uszyty z czarnego plastiku, ma stylowe dekoracyjne wstawki po bokach, które służą jako rama kompaktowych świateł przeciwmgielnych.


Podczas rysowania ogona nowego kwartetu twórcy zainspirowali się modelem C4 Coupé z 2004 roku. Po tym dziedziczona jest niestandardowa konfiguracja oszklenia ze zintegrowanym organicznie spoilerem. Grafika tylnych świateł odzwierciedla wzór przedniej optyki. Hatchback ma asertywny i dynamiczny profil. Muskularne powierzchnie ścian bocznych i koła zastosowane w narożnikach dają poczucie solidności.

Kupujący z pewnością docenią mnóstwo opcji dekoracji zewnętrznej samochodów. Zapewniono w sumie 31 programów wykończeniowych. Kombinacje są tworzone przez połączenie głównego koloru korpusu (biel polarna, obsydian czarny, stalowy szary, platynowy szary, eliksir czerwony, karmelowy brąz, wyspa niebieski są dostępne) i pakiet projektowy (dostępne są zestawy dla błyszczącej czerni, metalicznego piasku, teksturowanej szarości, anodowanej głębokiej czerwieni) i niebieskiego anodowanego). Kolor wkładek zderzaka przedniego i listwy progowej na progach zależy od wybranego pakietu dekorów. Ponadto wyprodukowano duży wybór felg o rozmiarze od 16 do 18 cali.

✓ Możesz także sprawdzić:

Oryginalne rozwiązania we wnętrzu

Podczas projektowania wnętrza nacisk położono na komfort i przyjemne doznania wizualne. Zastosowano miękkie materiały wykończeniowe, opracowano sześć schematów projektowych, wprowadzono oświetlenie konturowe LED oraz zapewniono wiele komór do przechowywania przedmiotów. Było miejsce i rzadkie opcje, takie jak zintegrowany wspornik panelu przedniego do obsługi inteligentnych padów gadżetów.

Lista urządzeń opartych na nowym Citroen C4 jest imponująca. Dostępne są wszystkie rodzaje ogrzewania (kierownica, przednia szyba, siedzenia w obu rzędach), dwustrefowa klimatyzacja, masażer na przednie siedzenia, cyfrowa deska rozdzielcza, kolorowy wyświetlacz projekcyjny, panoramiczny dach z napędem elektrycznym, wszechstronne kamery, zaawansowana akustyka Arkamys. Standardowe centrum multimedialne jest wyposażone w 10-calowy ekran dotykowy, rozpoznawanie głosu, interfejsy do tworzenia kopii lustrzanych smartfonów oraz najnowszej generacji nawigację 3D z dostępem do usługi TomTom Traffic. Dostępne są również bezprzewodowe ładowanie i cztery porty USB (dwa z przodu i jeden z tyłu).

Asystenci elektroniczni są rekrutowani do dwudziestu asystentów. Obejmują one adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, monitorowanie stanu kierowcy, kontrolę linii znaczników, wykrywanie znaków drogowych itp. Cóż, najbardziej zaawansowanym aktywnym systemem bezpieczeństwa jest asystent kierowcy autopilota drugiego poziomu. Można mu przypisać prowadzenie samochodu podczas jazdy autostradą. Jednak kierowca nadal musi trzymać ręce na kierownicy i monitorować sytuację na drodze.

Zalety modelu hatchback obejmują duże zapotrzebowanie na przestrzeń dla pasażerów. W tylnej części szerokość kabiny wynosi 1380 mm w okolicy ramion i 1440 mm w okolicy łokci. Kolana mają rekord w segmencie 198 mm. Podstawowa objętość bagażnika wynosi 380 litrów, maksymalna to 1250 litrów. W przestrzeni ładunkowej znajdują się haki do zawieszania worków i dodatkowa podziemna przestrzeń ładunkowa. Dwupozycyjną podłogę można zablokować w pozycji pochyłej, aby ułatwić ładowanie.


Dane techniczne Citroen C4 2021

Nowy pięciodrzwiowy Citroen jest oferowany w sprzedaży z następującymi silnikami:

  • 1.2 PureTech 100 KM;
  • 1.2 PureTech 130 KM;
  • 1.2 PureTech 155 KM;
  • 1,5 BlueHDi 110 PS;
  • 1,5 BlueHDi 130 KM

„Młodsze” silniki są połączone z 6-biegową manualną skrzynią biegów, „starsze” z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Aisin. Napęd dla wszystkich wersji bez alternatyw jest z przodu, zawieszenie tylnych kół jest częściowo zależne.

Modyfikacja elektryczna Citroen ë-C4 jest wyposażona w silnik 136 KM i 260 Nm oraz akumulator trakcyjny o mocy 50 kW * h (zainstalowany pod podłogą). Ładowanie akumulatora ze specjalnego terminala o mocy 100 kW zajmuje 30 minut, z urządzenia naściennego – od pięciu do siedmiu i pół godziny, z gniazdka domowego – co najmniej 15 godzin. W pełni naładowany akumulator oferuje przebieg około 350 km (cykl WLTP). Elektryczny Citroen C4 przyspiesza do 100 km / hw 9,7 sekundy, a maksymalna prędkość modelu jest ograniczona do 150 km / h.

Citroen C4 2021: wydanie, cena

Sprzedaż Citroen C4 2021 rozpocznie się jesienią 2020 roku. Hatchback będzie oferowany nie tylko klientom z tradycyjnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, ale także z elektrownią (opcja ё-C4). Opcje i ceny zostaną ogłoszone później.

Zdjęcie Citroen C4 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)