Bugatti Chiron 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nie ma wątpliwości, że Bugatti Chiron 2021 był rozrusznikiem serca pod względem szybkości i wydajności. Ponad dekadę temu Ferdinand Piech dał ówczesnym inżynierom Veyron małe zamówienie: nowy Bugatti Chiron musiał przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż trzy sekundy, mieć ponad 1000 KM i osiągnąć 250 mil na godzinę wszyscy musieli być w stanie zaoferować pani Piech wygodną podróż w drodze do Chińskiej Opery.

Szybko do przodu do 2021 roku, a ten sam rozlegający się głos jest znacznie wyraźniejszy i głośniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, tylko tym razem mamy zamiennik Veyrona. Panie i panowie, oto nowy Bugatti Chiron 2021. Data premiery powinna być spodziewana przed tą jesienią jako model w 2021 roku.

W tej chwili Bugatti postanowił zachować w tajemnicy rzeczywiste wartości z jakiegokolwiek powodu. Wiadomo jednak, że nowy Bugatti Chiron 20- 0 mph 2021 zajmuje tylko 2,5 sekundy, aw trybie normalnym osiąga prędkość maksymalną około 236 mph. Według źródeł Bugatti, nowy model ma niższą wysokość jazdy – oczekuje się, że siła dociskowa zostanie zmniejszona, a tym samym szybsza. W rzeczywistości maksymalne ograniczenie prędkości komputera wynosi 261 km / h.


Dobrze słyszałeś, 261 mil na godzinę, przynajmniej według symulacji komputerowych. Według Wolfganga Durheimera, znak 250 mil jest na drodze do przekroczenia, ale jest to duże wyzwanie, ponieważ przekroczenie tej prędkości powoduje duże obciążenie elementów pojazdu i dlatego byłoby niebezpieczne nawet dla najbardziej profesjonalnych kierowców.

Twierdzi także, że nowy Bugatti Chiron 2021 z łatwością przełamie rekordy 268 mil na godzinę i 270,49 mil na godzinę ustanowione przez Veyron Super Sport i Venom GT przez Johna Hennesseya.


Chociaż większość architektury używanej przez Bugatti Chiron 2021 pochodzi od architektury Veyron, inżynierowie pracujący nad nowym modelem twierdzą, że nowy model jest całkowicie nowy. Dzieje się tak pomimo Chiron z 8,0-litrowym silnikiem W12 i siedmiobiegowym DCT. W porównaniu do Veyrona Bugatti twierdzi, że nowy model jest nieco dłuższy, nieco szerszy, a siedzenia nieco niższe. Jednak pusty ciężar pozostaje taki sam.

✓ Możesz także sprawdzić:

Pod względem wydajności nowy Bugatti Chiron 2021 osiąga zapierającą dech w piersiach moc 1500 koni mechanicznych przy 6700 obr./min i moment obrotowy około 1165 funtów stóp przy 6700 obr./min. Odpowiada to wzrostowi mocy i momentu obrotowego o 25% w porównaniu do Veyrona. Po co zwiększać moc, korzystając z tego samego silnika Veyron Super Sport? Auto Engineering 101: Zwiększono również ilość powietrza dostarczanego do komory silnika. Tak proste jak to!


Bugatti Chiron 2021 przebudowa wewnętrzna i zewnętrzna

Po pierwsze, konstrukcja Bugatti Chiron 2021 jest płynnym połączeniem wysokiego poziomu „piękna” i osobowości „zwierzęcej”. Jest uosobieniem najlepszego samochodu sportowego, który oferuje stylowy wygląd i nowoczesne nadwozie.

Wnętrze Bugatti Chiron jest arcydziełem, podobnie jak jego poprzednicy. Dzięki zrównoważonej równowadze między luksusem a sportowym charakterem wyróżnia się na tle innych hiper-samochodów. Tworzywa sztuczne są przeklętą ilością i nawet cal nie jest dostępny w środku. Powierzchnie są otynkowane cienką skórą, aluminium lub włóknem węglowym. W rezultacie powstał wysokiej jakości, nowoczesny pojazd, który jest szyty na miarę pod każdym względem.

Jeśli chodzi o zdjęcia Bugatti Chiron Spy z 2021 r., Wygląd zewnętrzny jest po prostu ewolucją projektu Veyron, bez względu na to, jak ujął to Bugatti. Na pierwszy rzut oka możesz pomylić go z jego poprzednikiem, ponieważ przeprojektowania są subtelne i być może będziesz musiał patrzeć długo i trudno dostrzec różnice.

Bugatti Chiron 2021 dane techniczne silnika

Jak wspomniano na początku tego testu Bugatti Chiron w 2021 r., Nowy model jest wyposażony w przeprojektowaną szlifierkę Veyron, która wytwarza 1165 funtów momentu obrotowego i 1500 koni mechanicznych.

2021 Bugatti Chiron 0-62 mil / h zajmuje tylko 2,5 sekundy.

Bugatti Chiron 2021 data wydania i cena

Plotka głosi, że nowy model najprawdopodobniej zostanie wprowadzony na rynek jako model w 2021 roku przed tą jesienią. Krążą plotki o modelu hybrydowym, ale tylko czas pokaże. Tapety Chiron są dostępne na forach internetowych Bugatti.

Bugatti Chiron 2021 kosztuje około 2,4 miliona euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)