BMW X6 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Czas oczekiwania się skończył, przeprojektowane BMW X6 2021 zostało potwierdzone i możemy liczyć na liczne ulepszenia. Ten popularny luksusowy SUV zadebiutuje w przyszłym roku i otrzyma więcej aktualizacji. Jak zapewne wiesz, model X6 został po raz pierwszy wprowadzony pod koniec 2008 roku i przyciągnął w tym czasie wiele uwagi. Ponadto nadchodzący X6 2021 wszedł do czwartej generacji i po tym przeprojektowaniu spodziewamy się, że będzie to transmisja.

Nadchodzące BMW X6 2021 będzie również oferowane jako model przeniesiony w tym samym kształcie i wyglądzie, co obecny. Będą jednak pewne drobne ulepszenia, a nowy model będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie niż wcześniej.

Zmiany konstrukcyjne BMW X6 2021

Jak już wspomniano, zbliżające się BMW X6 2021 będzie nadal oferowane w tej samej formie. Zasadniczo ten model jest przeniesieniem i tu i tam wprowadza się tylko niewielkie zmiany.


 

Co najważniejsze, przód staje się bardziej agresywny, a kratka nerkowa BMW wygląda teraz lepiej. Jest tam sportowy wygląd, a nowy model ma zakrzywioną linię dachu, długą maskę, krótkie przednie i tylne zwisy. Zasadniczo nie są wymagane żadne twarde modyfikacje, ponieważ ten model wygląda wyjątkowo, a dzięki temu jest łatwo rozpoznawalny.

✓ Możesz także sprawdzić:


Pakiet M.

Pakiet M będzie również dostępny, a model, który nosi, będzie stylizowany bardziej agresywnie. Pakiet ten obejmuje malowaną na czarno kratkę nerkową, poszerzone nadkola i tylny dyfuzor z czterema końcówkami wydechu. 21-calowe koła są standardowym wyposażeniem w pakiecie M.

BMW X6 2021 wnętrze i bezpieczeństwo

We wnętrzu nadchodzące BMW X6 2021 będzie miało przejrzysty i luksusowy wygląd. Ten model pomieści więcej techników i materiały wysokiej jakości. Nastąpią pewne aktualizacje w środku, a producent zorganizuje więcej tasaków w swojej kabinie. Dzięki temu to dwurzędowe siedzenie oferuje większy komfort. Ma ekran informacyjno-rozrywkowy na desce rozdzielczej, schludny środkowy stos, różne opcje wyposażenia wysokiej jakości, elektroniczną dźwignię zmiany biegów, liczne opcje tapicerki premium i sportową trójramienną kierownicę. Jak widać, wiele funkcji jest takich samych.


Będzie też wiele zaawansowanych urządzeń bezpieczeństwa. W ramach standardowego pakietu ten model obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne, monitory martwego pola, czujniki parkowania, ostrzeżenia o zjechaniu z pasa ruchu, asystent świateł drogowych i adaptacyjne reflektory LED. Opcjonalnie można uzyskać adaptacyjny tempomat, aktywne sterowanie pasmem, asystenta zmiany pasa i kamerę surround.

Opcje układu napędowego BMW X6 2021

Nie oczekujemy żadnych zmian pod maską nowego BMW X6 2021 . Istnieją trzy opcje silnika. Podstawowy napęd sDrive40i będzie wykorzystywał ten sam 3-cylindrowy silnik o pojemności 3,0 litra, który wytwarza 335 koni mechanicznych i moment obrotowy 330 funtów stóp.

Przechodząc na model M50i, kupujący otrzymują mocniejszy 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 523 KM. Najlepiej wyposażony X6 M o najdłuższym zasięgu jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik V8 o mocy 600 KM lub 617 KM. Ponadto istniejąca ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów zasila wszystkie powyższe modele.

Data wydania i koszt

Nie ma oficjalnej daty premiery dla nadchodzącego BMW X6 2021 . Jednak według spekulacji niektórych ekspertów nowego modelu można się spodziewać następnego lata. Ten przylot opiera się na harmonogramach z poprzednich lat.

Cena nie jest jeszcze dostępna, ale możemy założyć, że mieści się w tym samym przedziale, co wcześniej. Obecny model sDrive40i kosztuje 65 295 euro, a xDrive40i zaczyna się od 67 595 euro. Jednak wyższy model M50i zaczyna się od 86.645 euro. Ładowanie BMW X6 2021 pakietem M podnosi cenę do 115 000 euro.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)