BMW X2 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzące BMW X2 2021 to nowy luksusowy SUV, w którym nastąpią radykalne zmiany. Jak zapewne już wiesz, jest to druga generacja, która będzie realizowana w tym samym stylu i kształcie.

Według producenta samochodów BMW, nadchodzący model przyniesie więcej przekąsek i będzie wiele ulepszeń. Następna generacja będzie również korzystać z szerokich opcji układu napędowego. Możemy również oczekiwać więcej funkcji i materiałów o jeszcze wyższej jakości. Nowy model został oficjalnie potwierdzony i możemy się spodziewać, że pojawi się on w przyszłym roku.

Zmiany w BMW X2 2021

Wygląd zewnętrzny BMW X2 2021 nie będzie się różnić od pierwszej generacji. Nowy model zachowuje ten sam wzór i kształt. Ponadto, podobnie jak poprzedni model, nowego modelu nie można pomylić z inną subkompaktową zwrotnicą, ponieważ ma on swój unikalny projekt.


Jednak wysokowydajny model M35i jest bardziej elegancki niż jego rodzeństwo podstawowe. Ten model ma błyszczący srebrny dolny otwór 28i w kolorze nadwozia z czarnymi akcentami. Podwójny grill nerkowy wygląda atrakcyjnie, a ta owiewka zawiera ekskluzywne 20-calowe koła M-Sport, które zapewniają dodatkową dawkę sportowego charakteru.

Zaprojektuj wnętrze

Nadchodzące BMW X2 2021 wygląda niesamowicie w środku. Ten model jest uważany za jeden z najlepiej wyposażonych w swojej klasie. Projekt jest nowoczesny i istnieje wiele nowych udogodnień. Zapewnia również większy komfort niż wcześniej. Podoba nam się nowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cala, który wygląda na czysty, wyraźny i stosunkowo łatwy w użyciu. Jeśli to nie wystarczy, istnieje opcjonalny pakiet premium, który kosztuje tylko 1800 USD więcej. Ten pakiet doda wyświetlacz head-up i nową nawigację.


✓ Możesz także sprawdzić:

X2 M35i przyniesie jeszcze więcej funkcji. Ten model obsługuje kompatybilność bezprzewodową Apple CarPlay. Ponadto w standardzie dostępne są składane lusterka, elektryczna tylna klapa i elektryczne przednie siedzenia. Jeśli potrzebujesz więcej światła w kabinie, znajdziesz panoramiczny dach, który kosztuje 1 350 euro więcej.


Jak już wspomniano, komfort jest wysoki, a nowy X2 2021 oferuje 21,6 stóp sześciennych za drugim rzędem. Jednak podczas składania drugiego rzędu ten SUV oferuje 50,1 stóp sześciennych przestrzeni.

bezpieczeństwo

Standardowa aktywna lista bezpieczeństwa BMW X2 2021 jest dłuższa niż wcześniej. Nowy model będzie oferował rozszerzone wyposażenie opcjonalne. Rzeczy takie jak ostrzeżenie przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, aktywny tempomat i czujniki parkowania są standardem.

Opcjonalnie adaptacyjny tempomat można przeprowadzić za pomocą Active Driving Assistant (ostrzeżenie o zjechaniu z pasa, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa, ochrona pieszych w ciągu dnia) za dodatkowe 1000 euro.

BMW X2 2021 pod maską

Zbliżające się BMW X2 2021 będzie dostępne z dwoma opcjami silnika. Pierwszy napędza model podstawowy i składa się z 2,0-litrowego czterocylindrowego silnika z turbosprężarką, która może zwiększyć moc 228 KM. Drugi układ napędowy napędza M35i.

„Model o wysokiej wydajności” wykorzystuje ten sam silnik co model podstawowy. Jednak dzięki pewnym modyfikacjom ta wersja może dostarczyć 301 koni i 331 funtów stóp momentu obrotowego. Ponadto M35i to najmocniejszy czterocylindrowy silnik, jaki słynne BMW kiedykolwiek zbudował. Oba modele są standardowo wyposażone w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i układ xDrive.

Ceny i debiut BMW X2 2021

Druga generacja BMW X2 2021 wygląda lepiej i przynosi kolejne zmiany z nim. Ten SUV wciąż musi być wypełniony najnowszymi technologiami i materiałami wysokiej jakości. Tym razem będzie jednak jeszcze więcej funkcji.

Według najnowszych wiadomości, BMW X2 2021 rozpocznie się za 36 400 euro, dzięki czemu ten SUV będzie drugim najdroższym w swojej klasie. Jaguar E-Pace jest nadal najdroższy i kosztuje 38 900 euro. Jednak w przypadku bardziej sportowego modelu X2 M35i cena wzrośnie do 46 450 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)