BMW iX5 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowy iNext SUV aka BMW iX5 2021 zostaje przyłapany na testach i mamy ekskluzywne zdjęcia. Po wielu spekulacjach w Internecie, nadchodzący model najprawdopodobniej będzie miał tabliczkę znamionową iX5.

Ponadto będzie w pełni elektryczny. Nowy elektryczny SUV został zauważony w pobliżu Koła Podbiegunowego i jest mocno zakamuflowany. Na pierwszy rzut oka widzimy jednak wiele podobieństw do podstawowego modelu X5.

BMW iX5 2021 jest wymiarowo identyczny z bazą X5

Wygląd zewnętrzny najnowszego BMW iX5 2021 będzie zasadniczo różnił się od dzisiejszych SUV-ów. Jak wspomniano wcześniej, muł testowy został przyłapany na testowaniu w kole podbiegunowym, a cały korpus iX5 jest mocno zakamuflowany. Pod względem wymiarów elektryczny SUV znajduje się w pobliżu podstawy X5.


Największą różnicą jest jednak to, że iX5 stanowi podstawę najnowszej elastycznej architektury firmy, która będzie stosowana w przyszłości we wszystkich pojazdach elektrycznych i ICE. Na pierwszy rzut oka BMW iX5 ma wąskie reflektory i fałszywy grill nerkowy. Ponadto najprawdopodobniej przyjmie ten sam styl nerek i język projektowania tylnego, co model koncepcyjny. Ponadto profil boczny pokazuje eleganckie aluminiowe koła.

Pierwsze wrażenia w środku

Według oficjalnych informacji kabina nadchodzącego BMW iX5 2021 będzie jedną z najlepszych. Ponadto możemy spodziewać się ekskluzywnej kabiny z wieloma technikami. Z najnowszych zdjęć szpiegowskich na desce rozdzielczej pokazane są dwa ogromne, zakrzywione wyświetlacze, które można w dużym stopniu dostosować.


✓ Możesz także sprawdzić:


Ponadto komfort jest wyższy niż w przypadku podstawy X5. Podobnie jak model podstawowy, nowy elektryczny SUV będzie również wyposażony w dwa rzędy siedzeń i wystarczająco dużo miejsca dla pięciu pasażerów. Unikalna wielokątna kierownica z dwoma ramionami z płaską górną i dolną częścią dla płynniejszego przełączania między automatyczną i normalną jazdą jest standardem.

Układ napędowy BMW iX5 2021

Zupełnie nowy członek BMW iX5 2021 to elektryczny SUV, który sprawdzi się doskonale. Według producenta, iX5 będzie korzystał z tej samej technologii układu napędowego, co nadchodzące modele i4 i iX3. Silnik elektryczny jest zamontowany z tyłu, podczas gdy akumulator jest oczywiście umieszczony pod podłogą elastycznej architektury BMW.

BMW obiecuje również imponujący zasięg około 600 km. Ponadto przyspieszenie to kolejna wielka rzecz, a producent oszacował go od 100 km / h do 0-62 mph w około 4 s. Ostateczna wersja z pewnością przyniesie szeroki zakres różnych mocy wyjściowych i pojemności akumulatorów.

Data wydania i cena

Muł testowy BMW iX5 2021 wykazuje wiele podobieństw do podstawowego modelu X5. Według najnowszych wiadomości BMW zaprezentuje iX5 pod koniec roku. Oczekuje się, że sprzedaż rozpocznie się na początku 2021 r.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)