BMW serii 2 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Europa jest bardzo specyficznym rynkiem samochodowym, który kładzie nacisk na małe i wydajne, a jednocześnie wygodne samochody. Modele MPV są bardzo popularne w tej części świata, szczególnie te kompaktowe. Ich popularność jest tak wysoka, że ​​nawet producenci samochodów premium oferują takie pojazdy. BMW Seria 2 2021 grand tourer jest doskonałym przykładem. Bawarski producent samochodów jest szczególnie znany ze swoich niesamowitych samochodów sportowych, a także oferuje ten minivan, który został wydany w 2014 roku.

Cztery lata później firma przygotowała lifting, który obejmował różne rodzaje zmian. Oczywiście nacisk kładziony jest na ulepszenia wizualne, chociaż w środku są zmiany. Z drugiej strony układ układu napędowego pozostaje w dużej mierze taki sam. Firma twierdzi, że jest lepsza, ale liczby są prawie takie same. BMW Seria 2 2021 grand tourer jest już dostępny na większości rynków i utrzymuje tę samą cenę pomimo aktualizacji.

SILNIKI GRAN TOURER BMW serii 2 2021

Eine breite Palette von Motoren ist eine weitere Stärke dieses Fahrzeugs. Das Angebot umfasst eine Vielzahl von Benzin- und Dieselmotoren. Die Basismodelle sind mit einem 1,5-Liter-Dreizylinder-Turbo ausgestattet, der etwa 110 PS leistet. Der gleiche Motor ist in einer Version mit rund 135 PS erhältlich. Natürlich sind auch Vierzylinder im Angebot. Sie können entweder eine Version mit 190 oder mit 230 PS wählen.


Oczywiście dostępne są również wersje z silnikiem Diesla. Podstawowy silnik ma pojemność skokową 1,5 litra i trzy cylindry. Maksymalna moc wynosi 115 KM. Większe 2,0-litrowe jednostki mają moc 170 lub 190 KM. Wszystkie silniki są dostępne z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

BMW serii 2 2021 GRAN TOURER REDESIGN

Mimo, że jest to samochód dostawczy, BMW serii 2 2021 Gran Tourer ma cechy typowe dla tego producenta samochodów. Jak można się domyślić, jest oparty na kompaktowym sedanie z serii 1. Modele te działają na tej samej platformie UKL2, na której drukowane są prawie wszystkie małe samochody tego producenta. Podobna architektura UKL1 jest stosowana w mniejszym, bardziej kompaktowym samochodzie i drukuje przede wszystkim mini modele. Ten minivan jest dostępny w dwóch wersjach.Standardowe modele nazywane są Active Tourers, a Gran Tourer ma większy rozstaw osi, który staje się większy i bardziej przestronny. Może pomieścić do siedmiu pasażerów, co jest dość zaskakujące, biorąc pod uwagę wielkość modelu. Najnowsze raporty wskazują, że obecny model będzie istniał jeszcze przez kilka lat, a druga generacja ma się pojawić w 2021 r.

STYLIZACJA GRANATORA BMW serii 2 2021

Jak już wspomniano, BMW serii 2 2021 Gran Tourer zostało zaktualizowane. Jednak podstawowy układ pozostał taki sam, więc możesz polegać na znanej formie. Jest to typowy kształt minivana, choć maska ​​jest nieco dłuższa i przypomina nieco crossovery X1. Oczywiście język projektowania jest typowy dla BMW. Ta aktualizacja wprowadziła zmiany w wielu obszarach. Skoncentrowano się oczywiście na przedniej części, w której BMW serii 2 Gran Tourer 2021 zostało zaktualizowane zgodnie z najnowszą filozofią stylizacji firmy. Zmiany są dość subtelne, a ci, którzy nie są tak obeznani z tą marką samochodów, raczej nie zauważą większości z nich.

✓ Możesz także sprawdzić:

Część, która prawdopodobnie najbardziej ucierpiała, to zderzak przedni, który ma przeprojektowany kształt, a także nowe wloty powietrza i światła przeciwmgielne. Słynna kratka nerkowa jest również nieco przekształcona, a reflektory są prawie takie same. Zmiany na drugim końcu są dość subtelne. Jedyna zauważalna zmiana dotyczy tylnego zderzaka, który następuje po zmianach z przodu. Oczywiście w ofercie jest kilka nowych kolorów, a reszta pojazdu zachowuje oryginalny wygląd.

BMW SERIA 2 2021 GRAND TOURER WEWNĘTRZNY

Wewnątrz BMW serii 2 2021 Gran Tourer trochę ucierpiał . Większość tych zmian została wprowadzona na pulpicie nawigacyjnym, gdzie można zobaczyć pewne ulepszenia. Zmiany te zbliżają samochód do tego, co widzimy w najnowszych modelach BMW, a ogólny układ jest prawie taki sam. Ogólna jakość jest typowa dla tego producenta samochodów. Biorąc pod uwagę, że ten segment jest pełen popularnych marek, jest prawdopodobnie najwyższy w tej klasie. Jak już wspomniano, jest to wersja z długim rozstawem osi, dzięki czemu trzy rzędy siedzeń są zapakowane. Biorąc pod uwagę rozmiar, ograniczona przestrzeń na nogi w trzecim rzędzie nie powinna być postrzegana jako wada.

CENA TURYSTYKI GRAN BMW serii 2 2021

Jak już wspomniano, BMW serii 2 2021 Gran Tourer jest już dostępne na rynku. Cena zależy od rynku, ale w większości przypadków podstawowe modele kosztują około 31 USD / 32 000 USD. Z drugiej strony najlepsze modele mogą z łatwością przekroczyć 45 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)