Bentley Bentayga 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Brytyjski model Bentley Bentayga 2021 rozpoczął testy w niskich temperaturach i mamy ekskluzywne zdjęcia muła testowego. Najnowszy flagowy model zostanie wydany w przyszłym roku, a fani mogą spodziewać się zaktualizowanego projektu i bardziej luksusowej kabiny.

Według licznych raportów, nowy model będzie podlegał pewnym modyfikacjom pod maską. Oprócz potężnego układu napędowego W12, Bentley zaoferuje tańszy model z silnikiem V8. Dostępny jest również napęd hybrydowy, który jest bardziej ekonomiczny niż wcześniej.


Bentley Bentayga 2021 zmiany zewnętrzne

Projekt nadchodzącej Bentley Bentayga 2021 będzie sportowy i wyjątkowy. Producent zaktualizuje swój wygląd, ale nic istotnego się nie wydarzy. Charakterystyczna osłona chłodnicy oraz trzy dolne i masywne wloty powietrza pozostają niezmienione, a niektóre zmiany dotyczą nowo skonfigurowanej konstrukcji reflektorów, która wygląda prawie tak samo jak modele Continental i Flying Spur.

Przednie i tylne zderzaki również zostały przeprojektowane, a nowa Bentayga korzysta z faktu, że nie jest zbyt wysoko nad ziemią, co nie tylko ułatwia wsiadanie i wysiadanie, ale także poprawia widoczność do przodu. Możliwości jazdy w terenie będą również świetne dzięki multimodalnemu ustawieniu w terenie i zawieszeniu pneumatycznemu.


Nowa technologia w środku

Technologia nowego Bentley Bantayga 2021 została gruntownie zmieniona. Bez wątpienia ten SUV oferuje jedną z najbardziej luksusowych kabin na rynku. System informacyjno-rozrywkowy obecnego samochodu został zaktualizowany, a ten model może z łatwością konkurować z bardziej tradycyjnymi sedanami, coupe i kabrioletami. Apple CarPlay, Android Auto, hotspot Wi-Fi i imponujący pakiet z 700 watów i 12 głośnikami oraz Naim z 1950 watów są standardem. System wspomagania kierowcy będzie lepszy i będzie obejmował aktywne rejsy, widzenie w nocy, asystent utrzymania pasa i więcej.

✓ Możesz także sprawdzić:


Model Bantayga nadal ma wyjątkowo wygodne fotele przednie, które są niewątpliwie standardem w tej klasie. Wentylowane siedzenia są ciche i wyjątkowo miękkie nawet na długich dystansach. Jednak na tylnych siedzeniach brakuje miejsca na nogi i mogą one mocno osadzić dorosłych.

Bentley Bentayga 2021 Pod maską

Nadchodzące Bently Bentayga 2021 otrzyma pewne modyfikacje pod maską. Ten sam silnik W12 będzie nadal zasilał ten SUV i otrzymywał ulepszenia w celu zwiększenia wydajności i wydajności. Ten model W12 oferuje fantastyczną moc 600 koni mechanicznych i moment obrotowy 664 funtów / stopę w obecnym modelu. Silnik ten wysyła moc za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów i standardowo oferuje układ AWD.

Musimy dodać, że silnik ten napędza również najwyżej oceniane samochody sportowe, takie jak Aston Martin, Lamborghini, Ferrari i Rolls-Royce. Podwójna turbosprężarka V8 jest stosunkowo nowa i będzie również w ofercie. Ten silnik ma 542 KM i 568 funtów / stopę i wykorzystuje tę samą skrzynię biegów, co W12. Nadal jednak istnieje znak zapytania na temat modelu z silnikiem Diesla.

Specyfikacja hybrydowa

Dostępny będzie również model hybrydowy, wykorzystujący silnik V6 o mocy 336 KM z turbosprężarką i silnik synchroniczny z magnesami trwałymi o mocy 126 kilowatów, który zapewnia łącznie 443 KM i moment obrotowy o wartości 516 funtów / stopę.

Ten model wykorzystuje akumulator 13 kWh i może być ładowany za pomocą ładowarki o napięciu 240 woltów w ciągu siedmiu godzin. W trybie EV możesz jechać do 84 mil na godzinę.

Bentley Bentayga 2021 data wydania i cena

Zmieniony Bentley Bantayga 2021 pojawi się w Stanach Zjednoczonych w czwartym kwartale 2020 roku. Według niektórych plotek producent zachowa tę samą cenę, co wcześniej. Możemy więc oczekiwać, że model podstawowy z układem napędowym V8 będzie kosztował około 165 000 euro, a model W12 zaczyna się od 267 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)