Audi SQ5 2021: Informacje techniczne, cena, data publikacji

Słynny niemiecki producent samochodów jest gotowy zaprezentować swoje osiągi za pomocą nowego SUV-a Audi SQ5 2021 o wysokich osiągach . Według najnowszych zdjęć nadchodzący model wygląda na bardziej kompetentny niż wcześniej.

Ten kompaktowy luksusowy crossover jest bardzo dobrze wyważony i znany ze swojej prędkości i wygody. Ponadto wnętrze SQ5 jest nadal dobrze wyposażone i wyposażone w wysokiej jakości materiały i najnowsze technologie. Jednak ponownie pozostaje w tyle za konkurentami, takimi jak Porsche Macan i Mercedes-AMG GLC43.

Audi SQ5 2021 prezentuje agresywny styl

W przeciwieństwie do modelu Q5, nadchodząca wersja Audi SQ5 2021 oferuje bardziej agresywny design i jest silniejszym konkurentem. Ten kompaktowy luksusowy crossover SUV oferuje sportowy wygląd, który jest również dostępny w poprzedniej generacji. Panel przedni dominuje dzięki masywnym otworom osłony chłodnicy i świateł przeciwmgielnych.


Ponadto kupujący mogą wybierać między reflektorami HID i LED. Ponadto profil boczny ma agresywny wygląd z kombinacją kół i opon od 18 do 20 cali. Zasadniczo będzie wiele korekt. Kierowca może wybrać jeden z pięciu różnych trybów, w których ustawienia przepustnicy, zawieszenia, punktów zmiany biegów i czułości kierowania są ponownie kalibrowane. SQ5 będzie zawierał pięć trybów: Komfort, Dynamiczny, Offroad, Indywidualny i Automatyczny.

We wnętrzu znajduje się wiele wysokiej jakości materiałów

Styl SUV-ów Audi jest obecnie trudny do pokonania. W Audi SQ5 2021 będzie wiele wysokiej jakości materiałów. Ten dwurzędowy crossover SUV z 5 pasażerami mieści w całej kabinie skórę, chrom i drewno. Dzięki temu większość konkurentów wpada jednak do tego działu. Podobnie jak wiele samochodów tego producenta, SQ5 jest standardowo wyposażony w słynny wirtualny kokpit.


✓ Możesz także sprawdzić:

Wszystko w środku jest luksusowe, a jedyną wadą SQ5 2021 jest jego ładowność. Musimy powiedzieć, że pozostaje w tyle za BMW X3 i Acura RDX. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność ładunkową można zwiększyć do prawie 60 stóp sześciennych. Lista standardowych funkcji jest długa i ten model obejmuje skórzane wnętrze, podgrzewane przednie fotele, trzystrefową klimatyzację, a także Apple CarPlay i Android Auto.


W strefie bezpieczeństwa dostępny będzie pakiet pomocy kierowcy z najnowszym adaptacyjnym tempomatem z asystentem korekcji korków i aktywnym asystentem pasa ruchu.

Audi SQ5 2021 pod maską

Najnowsze Audi Q5 2021 będzie dostępne z trzema silnikami. Pierwszym z nich jest 2,0-litrowy turbodoładowany 4-rzędowy układ napędowy. Silnik ten wykorzystuje 7-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów S Tronic, która przenosi moc na wszystkie cztery koła za pośrednictwem standardowego napędu na wszystkie koła Quattro. Dzięki tej konfiguracji model podstawowy zapewnia dosłownie 248 KM i moment obrotowy 273 funtów / stopę.

Kolejny został niedawno dodany do rodziny Q5 jako silnik plug-in. Silnik ten składa się z 2,0-litrowego silnika elektrycznego 4-cylindrowego z magnesami trwałymi z turbosprężarką o mocy 362 KM. Ten ostatni jest w ramach wysokowydajnego modelu 2021 Audi SQ5. Jest wyposażony w turbodoładowany silnik V6, który zapewnia 101 koni mechanicznych więcej niż standardowe Q5. Silnik ten wytwarza łącznie 349 KM i wykorzystuje nowy 8-biegowy automat Tiptronic.

Data wydania i koszt

Najnowsze Audi Q5 2021 zostanie wydane jeszcze w tym roku. Jednocześnie możemy spodziewać się mocnego modelu SQ5. Podstawowy model Q5 ma MSRP w wysokości 44 300 euro. Ponadto jest to cena obejmująca opłatę docelową w wysokości 995 euro. Cena modelu Premium Plus wzrośnie do 51 000 euro, podczas gdy w pełni obciążony luksusowy crossover SUV Q5 osiągnie poziom 58 000 euro.

Mocniejszy SQ5 2021 oferuje bardziej agresywne podejście i mocniejszy silnik. Ten model zaczyna się od 53 900 euro. Zasadniczo SQ5 może osiągnąć 70 000 euro, jeśli jest wyposażony w pewne opcje.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)