Audi RS Q8 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Flagowy SUV Audi Q8 otrzymuje nowy, wysokowydajny wariant RS. Według najnowszych wiadomości, nadchodzące Audi RS Q8 2021 ma tę samą platformę MLB, co najnowszy model Lamborghini Urus.

Pierwszy SUV marki z oznaczeniem RS jest produkowany wyłącznie na rynek euro. Podobnie jak SUV Urus, RS Q8 2021 oferuje sportowy i piękny wygląd. Co ciekawe, oba modele są wyposażone w mocne silniki, które zapewniają taką samą moc wyjściową z 600 koni. Ponadto wnętrze wykonane jest z wysokiej jakości materiałów i wygląda nowocześnie.

Audi RS Q8 2021 wygląda niesamowicie

Wygląd zewnętrzny wariantu RS jest niesamowity. Musimy powiedzieć, że Audi RS Q8 2021 jest obecnie jednym z najbardziej agresywnych SUV-ów na rynku. Zdecydowanie oferuje lepszą stylizację niż Lamborghini Urus. Niedawno wprowadzony model ma zielony kombinezon, a jego przednia część dominuje dzięki osłonie chłodnicy w konstrukcji RS. Reflektory nieznacznie różnią się od standardowego modelu i sprawiają, że RS wygląda tak, jakby był skoncentrowany.


Na profilu bocznym kształt jest jeszcze bardziej średni, a producent wykorzystuje duże 10-ramienne aluminiowe 22-calowe koła. Ponadto tył jest agresywny i sportowy. Spoiler krawędzi dachu rozkłada się bardziej do tyłu.

Poprawa wnętrza

Wnętrze nowego wysokowydajnego Audi RS Q8 2021 będzie miało ten sam wygląd i układ, co podstawa Q8. Ogólnie rzecz biorąc, RS Q8 będzie wyjątkowy i nastąpi pewne wzmocnienie. Luksusowe wnętrze zostanie wyposażone w skórę Alcantara, stal nierdzewną w pedałach i innych wysokiej klasy techników. Opcjonalnie możesz zamówić skórzane fotele Valcona z wzorem plastra miodu, który wygląda fantastycznie. Pierwsze wrażenie jest niezapomniane, a RS Q8 2021 jest wyposażony w trzy duże ekrany wspomniane powyżej.


✓ Możesz także sprawdzić:


Jak zapewne już wiesz, ten system Audi to wirtualny kokpit, który wykorzystuje technologię MMI. Ten sam system jest obecnie dostępny w wielu pojazdach Audi. Wyświetlacz MMI jest praktyczny i oferuje informacje związane z osiągami, takie jak osiągi, siły G, temperatura, moment obrotowy i ciśnienie w oponach.

system bezpieczeństwa

Najnowsze Audi RS Q8 2021 ma długą listę funkcji bezpieczeństwa. Standardowe wyposażenie obejmuje przyczepność, kontrolę stabilności, elektromechaniczną aktywną stabilizację przechyłu (EAWS), idealny do pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach, adaptacyjny układ zawieszenia pneumatycznego z kontrolowanym tłumieniem, hamulce ceramiczne itp.

Dane techniczne układu napędowego Audi RS Q8 2021

Podobnie jak w przypadku większości pojazdów o wysokich osiągach, tylko jeden silnik napędza Audi RS Q8 2021 . Popularne Audi Biturbo V8, które można również zobaczyć pod RS 6, jest ukryte pod maską tego modelu.

Oznacza to, że nowy RS Q8 będzie dostępny z 4-litrowym silnikiem V8 TFSI Biturbo, który zapewnia do 600 KM (441 kW) takiej samej mocy jak Urus. Ten potężny układ napędowy jest standardowo wyposażony w ośmiobiegową przekładnię Tiptronic i napęd na wszystkie koła (Quattro). Dzięki momentowi obrotowemu 800 Nm nowy model mógł przyspieszyć od 0 do 100 km / hw zaledwie 3,8 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 305 km / h. Dostępnych jest również siedem trybów: Komfort, Auto, Dynamiczny, Allroad, Offroad i dwa konfigurowalne tryby zwane RS1 i RS2.

Data premiery i cena Audi RS Q8 2021

Nowe Audi RS Q8 2021 będzie dostępny na rynku amerykańskim od 2020 roku. Podsumowując, ten model jest potężny i oferuje więcej funkcji premium niż podstawowy Q8. Ma również mocny silnik, który zapewnia 600 KM i może przyspieszyć do 100 km / hw zaledwie 3,8 sekundy. Ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, ale oczekuje się, że będą wyższe niż cena z ósmego kwartału, która zaczyna się od 68 000 USD.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)