Audi R8 2021: Informacje techniczne, cena, data wydania

Nowe Audi R8 2021 , Rozmawialiśmy już o niektórych sportowych innowacjach roku 2020 i słusznie stwierdziliśmy, że większość z nich nie zginie na torach wyścigowych. Samochód, który zostanie poświęcony dzisiejszemu artykułowi, jest pozycjonowany jako samochód sportowy przeznaczony do codziennych podróży. Porozmawiamy o nowym roku modelowym nowego Audi R8 2021 i jego rosyjskich cenach, które ogłosiły problem kilka dni temu.

Wygląd drugiej generacji tego sportowego coupe nie zmienił się rewolucyjnie. Jednak inżynierowie ze społeczeństwa zachodnioniemieckiego rzadko uciekają się do poważnych reform projektowych i wolą rozwój stylu ewolucyjnego. Więc i tym razem. Na przykład nowa generacja nowego Audi R8 2021 zachowuje oryginalny kształt nadwozia.

Dostępny jest również słynny przesuwny spoiler. Zmianom towarzyszyły lekkie, ale bardzo skuteczne ciosy. Innowacyjne przednie urządzenia optyczne otrzymały jedynie oświetlenie LED. Moduły oświetleniowe składają się z wielu różnych elementów, z których każdy ma precyzyjnie określony kierunek działania.


Nowe Audi R8 2021

Nie daj się okraść ze światła i umiejętności intelektualnych. Tryb oświetlenia wybierasz niezależnie, koncentrując się na wielu czynnikach – obecności nadjeżdżających pojazdów, kącie kierownicy, natężeniu oświetlenia i innych. Stara kratka „single frame” otoczona jest silnymi wlotami powietrza. Oprócz chłodzenia układu napędowego, poprawiają również dokręcanie pojazdu na drodze przy dużych prędkościach. Objętość nadkoli znacznie wzrosła. Nie pozostawimy dodatkowych nisz aerodynamicznych bez uwagi, które harmonijnie wpisane są w powierzchnię boczną.

Tylna część „R8” ma mocny dyfuzor, w którym zamontowane są dwie kwadratowe rury wydechowe. Rozmiar samochodu jest porównywalny z innymi modelami w klasie sportowej. Jego długość wynosiła 4420 mm, szerokość – 1940 mm, wysokość – 2650 mm. Rozstaw osi wynosił 2650 mm, a odległość pojazdu nie przekraczała 105 mm.


Głupio jest szukać wad w projekcie nowego Audi R8 2021 sedan, a tak nie jest. Wnętrze sportowego coupe jest idealne. Kierowca i pasażer obok niego mieli ogromną przestrzeń nad głową. Producent nie zaczął sortować swoich stref według rodzaju kokpitu wyścigowego, zachowując typowy układ nieruchomości. Fotele o klasycznym kształcie są idealne dla członków załogi posiadających dane antropometryczne.

Są one wyposażone w wiele różnych parametrów elektronicznych, ozdobione ogrzewaniem i wentylacją oraz „oszczędzają” w różnych porach roku. Deska rozdzielcza porzuciła wskaźniki mechaniczne i jest teraz ogromnym ekranem o wysokiej rozdzielczości, który odzwierciedla wirtualne skale. W razie potrzeby można je zastąpić trasą geolokalizacji podróży lub obrazem z kamery monitorującej. Niewielki rozmiar kierownicy jest niezwykle praktyczny podczas jazdy. Jest spłaszczony od dołu do góry, lekko pogrubiony w obszarze uchwytu i oczywiście wyposażony w zestaw wszechstronnych czujników.


Nie ma żadnych skarg na materiały wewnętrzne modelu. Są doskonałej jakości, z wyraźną strukturą i niewiarygodnie elegancką kolorystyką. Ergonomiczny element kabiny znajduje się również u szczytu.

Jako urządzenie klientowi oferuje się kilka elektronicznych systemów pomocniczych, dwustrefowy system klimatyzacji, adaptacyjny tempomat, kilka czujników, pełne przygotowanie elektryczne, dwa czujniki parkowania i wiele więcej. Za dodatkowe pieniądze można zamówić kombinację głównych elementów ze skórą „fine nappa” i zamontować sportowe siedzenia w formie wiader.

✓ Możesz także sprawdzić:

Pod względem technicznym nowe Audi R8 2021 może zadowolić najbardziej wymagających kierowców. Model zakupił zaktualizowaną platformę złożoną w 30%. Ponadto projektanci znacznie rozszerzyli zastosowanie lekkich stopów aluminium. W rezultacie masa samochodu „straciła” prawie 130 kilogramów, teraz nie więcej niż półtora tony. Przeciwnie, sztywność skrętna ciała wzrosła o 40%. Zawieszenie samochodu „Magnetic Ride” jest całkowicie niezależne i sterowane elektronicznie. Ma schemat strukturalny zbudowany na dwóch dźwigniach krzyżowych. Mechanizmy hamowania oparte są na tarczach ceramicznych. Model odtwarzacza jest pełny.

Dane techniczne Audi R8 2021

Nowe Audi R8 2021 silnik jest zainstalowany z tyłu pod półprzezroczystą maską. Jako agregaty używane są trzy typy systemów:

  • 5,2-litrowy dziesięciocylindrowy silnik V. Silnik „FSI” może rozwinąć moc 540 KM. Sto elementów sterujących, które montuje w 3,5 sekundy przy maksymalnej prędkości 323 km / hi zużyciu paliwa nie większym niż 11,8 litra.
  • Dalszy rozwój V10 „Plus” ma silnik o tej samej objętości, ale już rozwija 610 mocy. Może przyspieszyć do 100 km / hw zaledwie 3,3 sekundy. Odcięcie przy dużej prędkości tego silnika wynosi 330 km / h. „Obżarstwo” – 12,4 litra.
  • Instalacja „E-tron” składająca się z dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 231 KM. Są zasilane z akumulatora trakcyjnego o wydajności 92 kW / h. Możliwe jest pełne przywrócenie stanu naładowania baterii w ciągu zaledwie dwóch godzin. Spędź ten sam rower z samochodem sportowym o pojemności 450 kilometrów. Dynamika przyspieszenia elektrycznego „R8” jest nieco gorsza niż w przypadku „braci” benzyny – od 3,9 sekundy do setki. Maksymalne przyspieszenie modelu z tym typem silnika wynosi 250 km / h.

Wszystkie wersje zaktualizowanego nowego Audi są wyposażone w 7-stopniową obudowę robota „S-Tronic” z podwójnym sprzęgłem. Zasadniczo jest to klasyczny robot „DSG”, który został znacznie ulepszony.

Zdjęcia nowego Audi R8 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)