Audi Q9 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Słynna czteropierścieniowa firma jest gotowa przedstawić nowego członka SUV-a Audi Q9 2021 . Według niektórych plotek nadchodzący model będzie miał bardziej agresywny design niż popularny model Q8.

W tej chwili nie możemy z całą pewnością powiedzieć, co będzie lepsze, ale nowy model z pewnością będzie oferował więcej technologii i materiałów wysokiej jakości niż inne SUV-y z tego samego segmentu. Ponieważ mówi się, że ten model jest tylko plotki, nie ma oficjalnych informacji o konstrukcji i komorze silnika. Ponadto wszystkie dane są gromadzone z popularnych stron internetowych, które zbierają informacje z wiarygodnych źródeł.

Pierwsze renderowanie zdjęcia w Audi Q9 2021

Pogłoski o nadchodzącym Audi Q9 2021 pochodzą z wcześniejszych lat. Zgodnie z dostępnymi nam informacjami Audi pod koniec 2013 roku zarejestrowało tę nazwę jako markę. Mamy kilka zdjęć renderowania i chętnie przeanalizujemy ten model. Na pierwszym renderowanym zdjęciu widzimy wiele podobieństw do Audi Q8.


✓ Możesz także sprawdzić:

Oba modele mają kształt inspirowany coupe (renderowany powyżej) i prawie takie same reflektory. Grill jest inny, a przedni panel przypomina model Audi TT. Nadchodzące Audi Q9 2021 będzie wymiarowo większe niż słynny model Q8. Ponadto w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się bardziej sportowych projektów, a nawet modelu SQ9. Czekamy na dalsze oficjalne informacje. Jedno jest pewne, że modele takie jak BMW X7 i Mercedes-Benz GLS otrzymają mocnego rywala.


Spekulacja wewnętrzna

Nowe Audi Q9 2021 zaoferuje prawie taką samą luksusową kabinę jako Q8. Wewnątrz będzie dużo komfortu i jeszcze więcej techników.


W przeciwieństwie do wcześniejszych spekulacji, niektóre strony internetowe sugerują, że nadchodzący Q9 będzie większy niż Q8. Kolejny flagowy model, według licznych raportów, będzie zawierał nowy pulpit, który będzie wyglądał jeszcze bardziej imponująco w porównaniu do obecnego modelu Q8. Oczywiście pojawią się takie rzeczy, jak cyfrowy zestaw wskaźników, duży ekran dotykowy i wiele nowych udogodnień.

Specyfikacja silnika Audi Q9 2021

Nadchodzący SUV Audi Q9 2021 będzie wyposażony w trzy opcje silnika. Model podstawowy będzie prawdopodobnie wykorzystywał prosty 3-litrowy silnik turbo V6, który zapewnia 335 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 369 funtów stóp. Dostępna będzie również wersja z emblematem RS. Według niektórych plotek ten model będzie wyposażony w 4-litrową jednostkę V8 o mocy 592 KM. Oba powyższe silniki byłyby sprzężone z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

W Europie oczekujemy również wersji z silnikiem Diesla. Najprawdopodobniej ten model zapożycza układ napędowy z wersji SQ8. Więcej informacji o tej wersji powinno być wkrótce dostępnych.

Produkcja i koszty

Nadal czekamy na oficjalne szczegóły dotyczące Audi Q9 2021 . Wygląda na to, że nowe Audi Q9 2021 pojawi się jeszcze w tym roku.

W tym momencie trudno jednak przewidzieć cenę tego modelu. Z grubsza oszacowany model podstawowy eksperta kosztowałby około 75 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)