Audi Q1 2021: Informacje techniczne, cena, data wydania

Słynny niemiecki producent samochodów Audi przygotowuje się do odświeżenia linii SUV i dodania nowych modeli. Jednym z nich będzie nadchodzące Audi Q1 2021 . Ten mały crossover w końcu wypatrzył i możemy się spodziewać elektrycznej wersji najnowszych wiadomości.

Dzięki kompaktowemu samochodowi kompaktowemu Audi Q1 2021 będzie najmniejszym SUV-em w linii Audi. Ten SUV będzie korzystał ze skróconej wersji platformy MQB. Jak zapewne już wiesz, ta sama platforma jest używana w modelu Q2 starszego brata. Ogólnie rzecz biorąc, oba modele mają najwięcej wskazówek.

Design i wyposażenie Audi Q1 2021

Nadchodzące testy Audi Q1 2021 są testowane wraz z innym członkiem modelu A1 w rodzinie MQB. Według fotografów oba modele są szpiegowane podczas zimowych testów w Skandynawii, a ściślej w Norwegii. Na pierwszy rzut oka oba modele są owinięte kamuflażem i trudno zobaczyć, co Audi przygotowuje się na podbój rynku.


Model Q1 nie jest jedynym nowym crossoverem w programie Audi, ponieważ firma wprowadza również poprawki do całkowicie elektrycznego modelu E-Tron. Możemy jednak zobaczyć wersję wydajności najnowszego SUV-a. Jeśli te plotki są prawdziwe, model SQ1 zostanie podłączony do innych elementów, takich jak SQ2, RS Q5 i RS Q8.

Luksusowa kabina

Q1 będzie najmniejszym SUV-em crossover w ofercie Audi. Niemniej jednak oferuje doskonały komfort wewnątrz. Producent odświeży kabinę Audi Q1 2021, dodając więcej materiałów wysokiej jakości i lepszych techników. Według oficjalnych oświadczeń model Q2 jest prawdziwym przykładem tego, jak technologia i długowieczność mogą sprawić, że SUV-y będą konkurencyjne.


✓ Możesz także sprawdzić:

Nowy model Q1 może pożyczyć niektóre elementy od swojego większego brata. Zgodnie z najnowszymi plotkami producent na ogół korzysta z tego samego wirtualnego kokpitu Audi i nowego systemu informacyjno-rozrywkowego z dwoma ekranami. Najmniejszy SUV z linii Audi będzie nowoczesny od wewnątrz i będzie oferował dwa rzędy siedzeń.


bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo będzie doskonałe i możemy spodziewać się, że ten model zostanie wyposażony jako standardowy system wspomagania parkowania, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, tempomat, hamulec bezpieczeństwa itp.

Silnik i moc

Pod względem wydajności, subkompaktowy crossover Audi Q1 2021 jest napędzany przez niektóre opcje silnika zgodnie z najnowszymi plotkami. Wszystkie układy napędowe oferują wyjątkową wydajność i doskonałe zużycie paliwa. Według niektórych plotek, nowy model może wykorzystywać 2,0-litrowy silnik TDI, który może wytworzyć około 260 koni mechanicznych. Inne plotkowane silniki to trzycylindrowa 1,0-litrowa turbodoładowana benzyna, mocniejszy 1,5-litrowy silnik i 1,6-litrowy diesel.

Ten mały crossover z pewnością użyje tej samej skrzyni biegów, co najnowszy model Q2. Możemy więc spodziewać się podwójnego sprzęgła lub 7-biegowego podwójnego sprzęgła S Tronic. System napędu na wszystkie koła Quattro jest również dostępny jako opcja.

Wersja elektryczna

Istnieją pogłoski, że producent wprowadzi wariant w pełni elektryczny oprócz tradycyjnego silnika. Modele hybrydowe nie są już dobrą opcją dla nowoczesnego stylu życia. Dlatego Audi wreszcie otworzy sezon elektrycznych SUV-ów Audi Q1 nowej generacji.

Data wydania i cena Audi Q1 2021

Nadchodzące Audi Q1 2021 jest wciąż w fazie rozwoju. Na otrzymanych zdjęciach nowy Q1 będzie jednak atrakcyjny i sportowy. Po kilku plotkach ostateczną wersję zobaczymy w pierwszym kwartale 2020 roku.

Jak wspomniano powyżej, nadchodzący crossover będzie luksusem i techniką. Producent doda więcej standardowych funkcji niż model Q2. Szacunkowa cena modelu podstawowego wynosi zatem między 28 000 a 35 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)