Audi A3 2021: cena, dane techniczne, zdjęcia

Nowe Audi A3 2021 został po raz pierwszy pokazany publicznie w 1996 roku. Pierwszą generację samochodu reprezentowały nadwozia typu hatchback z trzema i pięcioma drzwiami. Druga generacja dodała kabriolet do tej listy, a aktualna trzecia generacja to sedan. To rozszerzenie oferty można wytłumaczyć faktem, że limuzyna jest najpopularniejsza w wielu krajach poza Europą. Przez cały czas istnienia samochód był wyposażony w różne silniki benzynowe i wysokoprężne. Dostępne są opcje napędu na przednie koła i na wszystkie koła.

Wygląd i wnętrze nowego Audi A3 2021

Wygląd Audi A3 2021 8V stał się bardziej agresywny, sportowy. Samochód wyszedł bardziej pasujący. Linie ciała były szczególnie wyraziste. Optyka diod LED również przyciąga wzrok i, oczywiście, wytłaczanie drzwi i bagażnika. Przód jest wyposażony w masywną kratkę i „mocny” zderzak z wlotami powietrza.

Tylna część była nie mniej stylowa. Osiągnięto to poprzez nadanie tylnym światłom dłuższego kształtu oraz dzięki schludnemu pokryciu bagażnika. Samochód otrzymał korzystne różnice od innych samochodów w tej klasie.


Po przeżyciu przeprojektowania w 2016 roku samochód otrzymał zmianę wyglądu. Kratka została przedłużona i uzyskała wyraźniejszy kształt sześciokąta. Optyka nosa również zmieniła ich wygląd. Podstawowe wyposażenie obejmuje reflektory biksenonowe, a matrycę można zainstalować za opłatą.

Zmiana stylizacji zmieniła wygląd przedniego zderzaka. Wygląd wlotów powietrza zmienił się. Kształt tylnych świateł został zmieniony, tylny zderzak i tylna klapa zostały zmienione. Błędem jest twierdzenie, że zmiana stylizacji znacząco zmieniła wygląd samochodu, ale niektóre elementy zostały gruntownie zmienione.


✓ Możesz także sprawdzić:

Salon wygląda teraz bogatszy w porównaniu do wnętrza swoich poprzedników, stał się znacznie bardziej wyrazisty. Deflektory otrzymały nowy projekt, liczba przełączników typu mechanicznego została zmniejszona, było więcej przycisków dotykowych. Niektóre funkcje są dostępne poprzez kierownicę wielofunkcyjną, większość z nich w systemie multimedialnym.

Deska rozdzielcza tak naprawdę się nie zmieniła. Zarówno prędkościomierz, jak i obrotomierz pozostały analogowe, a między nimi znajdował się monitor komputera pokładowego. 12-calowy wysuwany ekran został zainstalowany nad deflektorami w środkowej części, zapewniając dostęp do większości funkcji pojazdu. Ekran jest wrażliwy na dotyk, więc wystarczy lekki dotyk, aby uruchomić określoną funkcję. Alternatywnie można również obsługiwać przyciski na kierownicy.


Jednostka sterująca systemu multimedialnego została zaprojektowana w postaci siedmiocalowego monitora. Opcjonalnie w pojeździe można zainstalować autopilota, system wykrywania pieszych, a także hamowanie awaryjne i inne dodatkowe funkcje.

Pasażerowie mają wygodne siedzenia. Dodatkowy komfort podczas podróży był możliwy, ponieważ siedzenia miały anatomiczny kształt i były wyposażone w boczne wsporniki. Są wyposażone we wszelkiego rodzaju regulacje, dzięki czemu można je dostosować do dowolnej osoby.

Charakterystyka techniczna nowego Audi A3 2021

Kiedy Audi A3 2021 było właśnie wprowadzane na rynek pod maską, mogło mieć turbodoładowane silniki benzynowe, w zależności od modyfikacji. Wielkość tych elektrowni wynosiła:

  • 1,2 litra o mocy 105 KM;
  • 1,4 litra o mocy 122 KM;
  • 1,8 litra o mocy 180 KM.

Pracowali z mechaniczną skrzynią biegów lub zautomatyzowanym S-Tronic.

Liczba silników Diesla obejmowała turbosprężarki:

  • 1,6 litra o mocy 105 KM;
  • Pojemność 2,0 l przy 143, 150 i 184 KM.

Towarzyszyła im również automatyczna i ręczna skrzynia biegów. Napęd na wszystkie koła był dostępny dla pojazdów z 1,8-litrowym silnikiem benzynowym i dwulitrowymi silnikami wysokoprężnymi.

Nowa cena AUDI RS3 2021

 Nowe Audi RS3 2021  wchodzi na rynek z ceną wejścia około 25.800 euro.

Zdjęcia AUDI RS3 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)