Alfa Romeo Tonale 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Zupełnie nowa Alfa Romeo Tonale 2021 to mały crossover, który pojawi się w tym roku. Jest to pierwszy model firmy, w którym zastosowano hybrydowy system wtykowy krótkiego zasięgu elektrycznego. Jak zapewne wiesz, koncepcja tego crossovera została po raz pierwszy zaprezentowana w zeszłym roku na Geneva Motor Show i przyciągnęła wiele uwagi.

Oprócz systemu hybrydowego główną bronią tego modelu, która wyróżnia się na tle konkurencji, jest atrakcyjny wygląd i nowoczesna kabina, która jest wyjątkowa w segmencie crossoverów.

Alfa Romeo Tonale 2021 design

Pod względem wzornictwa nadchodząca Alfa Romeo Tonale 2021 jest bardzo ładnym crossoverem. Ten model ma tę samą platformę CMP, co pojazdy takie jak DS 3 Crossback i Opel Corsa. Ta platforma obsługuje energię elektryczną z akumulatora, więc Tonale EV to kolejna opcja.


Ponadto firma obiecała, że ​​ten model będzie nadal używać tradycyjnego języka Alfa, podobnie jak wszystkie przyszłe modele. Nadchodząca Alfa Romeo Tonale zapowiada się na rzadkie piękno i podoba nam się jej ogólny kształt i sylwetka. Zgodnie z oficjalnymi ogłoszeniami w modelu koncepcyjnym zostaną wprowadzone pewne zmiany, a nowy Tonale będzie miał ukryte klamki tylnych drzwi, większe światła przednie i tylne, wysuwane klamki przednich drzwi, odpowiednie lusterka boczne i mniejsze koła.

Kabina jest nowoczesna i elegancka

Wewnątrz nadchodząca Alfa Romeo Tonale 2021 będzie bogata technicznie. Ten model wygląda nowocześnie i wysokiej jakości. Możesz spodziewać się wielu elementów konstrukcyjnych i funkcji technologicznych, które można również zobaczyć w innych modelach Alfa. Deska rozdzielcza jest czysta, a ten model ma 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, który wygląda bardzo elegancko.


✓ Możesz także sprawdzić:


Ponadto nowy Tonale miał duży 10,3-calowy ekranowy system informacyjno-rozrywkowy z unikalną zawartością o nazwie „Alfista” i „Paddock”. Gwarantowany jest komfort wewnątrz, a jedynym minusem, który mógłby zagrozić przestrzeni, jest akumulator i silnik elektryczny, które definiują modele hybrydowe typu plug-in. Oczekujemy również innych tradycyjnych treści standardowych, takich jak Apple CarPlay, Android Auto i system audio premium.

Układ napędowy Alfa Romeo Tonale 2021

Najnowsza Alfa Romeo Tonale 2021 to crossover, który używa wtyczki systemu hybrydowego. Nadal jednak czekamy na więcej informacji od urzędników. Według wielu plotek, nadchodząca zwrotnica będzie standardowo wyposażona w napęd na przednie koła i najprawdopodobniej będzie opcjonalnie korzystać z napędu na wszystkie koła. Podobnie jak w przypadku wielu modeli hybrydowych typu plug-in, Tonale będzie miał zamontowany z tyłu silnik elektryczny, który obsługuje silnik spalinowy z przodu. Ten model najprawdopodobniej będzie wykorzystywał czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który oferuje wysokie parametry włączenia i wydajności.

Wiele plotek na temat hybrydowej wersji wtyczki zostało powiązanych z Jeep Compass i Renegade PHEV. Jeśli historie są poprawne, zupełnie nowy Tonale może mieć zasięg tylko 31 mil.

Data wydania i cena

Oficjalnie potwierdzona na ten rok, nowa Alfa Romeo Tonale 2021 rozpocznie się za 35 000 euro. Chociaż wciąż czekamy na pełne dane silnika i inne informacje, nowy model zapowiada się na pierwszych zdjęciach. Najlepszym i zdecydowanie punktem kulminacyjnym nowego Tonale będzie system hybrydowy typu plug-in.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 mieć rację, im mittleren: 5 von 5)